top of page
  • Þórshamar

Aðalfundur – nánari upplýsingar

Aðalfundur félagsins verður haldinn mánudaginn 22. febrúar 2020 kl. 19:30. Opinn tími meistaraflokks fellur niður þennan dag.

Fundurinn er opinn öllu félagsfólki í Þórshamri. Verði fundargestir (16 ára og eldri) fleiri en 20 talsins verður fundinum hólfaskipt í samræmi við sóttvarnarreglur. Grímuskylda gildir fyrir 16+ ára. Rafrænt aðgengi verður að fundinum í gegnum Zoom. Fundarnúmer er 354 551 4003 og lykilorðið er karate.

Á dagskrá eru aðalfundarstörf samkvæmt lögum félagsins. Á fundinum liggja fyrir meðfylgjandi lagabreytingatillögur.


(English translation)

Þórshamar's Annual General Meeting (AGM) will take place on Monday, February 22nd, 2021 at 7:30 PM. The open class for meistaraflokkur from 7–8 PM will be canceled.


The meeting is open to all members of Þórshamr. If meeting attendees (16 years old and older) number more than 20 people, the meeting will be divided into sections in accordance with current COVID-19 restrictions. Masks are required for 16+ year olds. The meeting will be electronically accessible via Zoom. Meeting ID is 354 551 4003 and password is karate.


The meeting will be run in accordance with Þórshamar's bylaws. The attached bylaw amendment proposals will be brought to a vote at the meeting. The meeting will be conducted in Icelandic.

63 views0 comments

Recent Posts

See All

Kommentit


bottom of page